Móda 2.1

Rychlý, rychle se měnící, digitální. Těmito slovy popisují výkonní manažeři největších módních firem svoje odvětví. Oblečení vnímáme jako základní potřebu, ale i jako luxusní zboží. Kde je ale hranice? Oděvní průmysl má dalekosáhlé dopady na společnost i přírodu, a přesto každý rok zase o trochu povyroste. Poptávka spotřebitelů poháněná společenskými normami, dobře cílená reklama nebo technologie ho ženou stále dál.
moda21.nazemi.cz

 

Výstava popisuje současnou situaci v oděvním průmyslu v kontextu zrychlování výroby a následné spotřeby a upozorňuje na problémy, které jsou s tím spojené, jako například dopad na přírodu, pracovní podmínky a jiné.

Výstava se věnuje také geografickému rozmístění textilního průmyslu a sleduje, jak celý proces ovlivňují nové technologie. Koncepce výstavy tak otevírá otázky, zda bychom neměli zpomalit v oblasti výroby oděvů a jak k danému tématu přistupovat z pozice spotřebitelů.

Technické informace

9 výstavních panelů z lehkého kartonového materiálu, každý panel má silonový provázek pro zavěšení.
Výstavu je možné objednat ve velikostech

  • A0 (85 x 119 cm),
  • A1 (60 x 85 cm).

K výstavě je spuštěn i web moda21.nazemi.cz, který obsahuje několik doprovodných videí a digitální verzi výstavy. Doporučujeme během výstavy využít počítač s reproduktory a připojením k internetu, případně návštěvníkům a návštěvnicím poskytnout wi-fi připojení k internetu a předem doporučit, aby si s sebou vzali vlastní mobilní telefon.

Výstavu je možné použít i v digiátílní verzi (například promítat namísto fyzického vystavení). V takovém případě si můžete výstavu stáhnout na webu moda21.nazemi.cz. Ke stažení je potřebné heslo, o které můžete napsat na vystavy@nazemi.cz.

Cena

Zapůjčení výstavy je zdarma. Vystavovatel hradí pouze dopravu panelů (dopravu na místo; nenavazuje-li další vystavující, tak i dopravu zpět do NaZemi).
Česká pošta - Balík do ruky A1 (300Kč), A0 (400Kč)

Mám zájem o zapůjčení

Napište nám kdo, kdy a kde na vystavy@nazemi.cz
tel. +420 775 737 176
3

Ke stažení

Máte zájem o výstavu?