Supermarket SVĚT

Unikátní interaktivní výstava pro střední školy a vyšší ročníky základní školy zve studenty a studentky ke zkoumání věcí a globálních souvislostí jejich výroby, vlastních otázek i postojů.

Výstava vznikla pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla.

Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí. Mohou se inspirovat dobrými zprávami o úspěšných snahách lidí, kteří se pokusili zlepšit něco z problematických okolností mezinárodního obchodování a nakupování.

Více informací najdete zde.

Technické informace

5 interaktivních objektů, 2 úvodní bannery, mapa světa (nutnost instalace v uzamykatelné místnosti velikosti běžné třídy).

Cena

Zapůjčení výstavy zdarma.
Vystavovatel si zajistí a hradí přepravu výstavy.

Mám zájem o zapůjčení

Napište nám kdo, kdy a kde na supermarketsvet@nazemi.cz
tel. +420 775 737 176
2
„Tato výstava se mi moc líbila. Dozvěděl jsem se mnoho nových věcí. Tyto akce by se měly konat častěji a mělo by na ně chodit více lidí, aby si tyto důsledky také uvědomili. U stanoviště s textilem jsem se například dozvěděl, kolik procent komu připadne z peněz zaplacených za oblečení. Věděl jsem, že ten, kdo to vyrobí, z toho moc peněz nemá, ale takto málo jsem nečekal. Je mi líto těch lidí, protože oni pracují 14 hodin denně a nemají z toho skoro nic.“
Josef Pekař, žák 9.B, ZŠ Alešova

Máte zájem o výstavu?