Plné ruce práce

Výstava fotografií Stanislava Komínka z kávových pěstitelských družstev v Mexiku a Guatemale. Na jaře 2014 vyrazila dvojice Stanislav Komínek a Barbora Mrázková ze společnosti NaZemi za pěstiteli kávy do Mexika a Guatemaly. V pěstitelských družstvech zkoumali, kolik práce se skrývá za naším šálkem kávy a jaké dopady na životy pěstitelů má zapojení do systému fair trade. 

Výstavní plakáty přibližují život pěstitelů a upozorňují na souvislosti mezi podmínkami pěstování a naší vlastní spotřebou.

Káva je luxusní zboží, které pochází ze vzdálených zemí. Miliony drobných pěstitelů z Afriky, Asie a Latinské Ameriky se jí denně věnují na strmých pozemcích vlastních políček a káva je jejich hlavním zdrojem příjmu. Často nemohou posílat své děti do školy, nemohou si dovolit léky a jejich rodiny hladoví. Předpokladem důstojného života pěstitelů kávy po celém světě je spravedlivá odměna za surovou kávu. Většina z nich však nemá přístup k informacím o tržních cenách, postrádá dostatečnou vyjednávací sílu a je závislá na nabídce místního zprostředkovatele.

Technické informace

14 tématických plakátů + 1 úvodní plakát
velikost A2
materiál: papír FSC křída mat, vysoká gramáž (250g/m2)

Cena

100 Kč (náklady na dopravu)
výstava zdarma

Mám zájem o zapůjčení

Napište nám kdo, kdy a kde na vystava.nastromech@nazemi.cz
tel. +420 774 737 176
3

Máte zájem o výstavu?