Férová snídaně NaZemi se blíží. Staňte se organizátory

Autor Gabriela Štěpánková
24
Březen
2017

Pořádáme již sedmý ročník oblíbeného pikniku na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů. Letos proběhne Férová snídaně NaZemi v sobotu 13. května, a to opět na Světový den pro fair trade, který se každoročně slaví druhou květnovou sobotu. Přidejte se i Vy, zaregistrujte své místo a uspořádejte snídani. Registrovat se můžete zde.

Princip snídaně je jednoduchý. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být salát z fairtradové quinoi, fairtradový čaj či káva, bábovka s fairtradovým cukrem a kakaem či fairtradové banány. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky. 

Společným piknikem na veřejném místě tak vyjádří podporu nejen místním pěstitelům a pěstitelkám, ale i producentům a producentkám v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky zapojeným do systému fair trade. Tito mohou pěstovat s ohledem na životní prostředí, jejich děti mohou chodit do školy a za svoji práci dostávají spravedlivě zaplaceno.

Férová snídaně začínala v roce 2011 se 41 zapojenými městy, loni už snídalo přes 6 500 lidí na 161 místech republiky. Máme radost, že odpovědnou spotřebou žije stále více lidí a že se chtějí do akce zapojit. Mezi místními organizátory jsou jednotlivci, ale i celé školy, města, různá ekocentra nebo knihovny. 

Všechna místa, kde se snídá a kam můžete vyrazit na piknik, budeme postupně přidávat na mapu webu www.ferovasnidane.cz. Sledujte také facebookovou událost.

Sdílejte článek