Chcete se stát součástí NaZemi?

Autor Gabriela Štěpánková
ŠtítkyNaZemi
1
Červen
2017

Chcete ovlivňovat evropskou politiku v oblastech prosazování důstojné práce, odpovědné spotřeby a výroby, klimatických opatření a vymýcení chudoby? Staňte se součástí NaZemi! Hledáme koordinátora/ku mezinárodního projektu Coherent Europe for Sustainable Development: Action for Policies that Will Make a Difference.

 

Pozice souvisí se začínajícím evropským projektem, který se zaměřuje na posilování souladu politik pro udržitelný rozvoj na národní a evropské úrovni, zejména v oblastech prosazování důstojné práce, odpovědné spotřeby a výroby, klimatických opatření a vymýcení chudoby. Jeho hlavním cílem je zvýšit zapojení klíčových tvůrců politik do prosazování koherentních opatření pro naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs).

Hledáme nového člena či členku týmu se zájmem o formování a obhajobu politik (policy a advocacy práci) na podporu udržitelného rozvoje, se schopností dobře se orientovat v procesu tvorby politik, analytickým myšlením, s chutí a předpoklady pro koordinaci mezinárodního projektu.

Proč NaZemi?

V NaZemi máme za sebou 14 let úsilí o to, aby lidé na světě mohli žít a pracovat v důstojných podmínkách. Spolu s partnery z celého světa tlačíme na firmy, aby dostávaly svým závazkům vůči pracujícím i spotřebitelům, organizujeme happeningy a osvětové akce a podporujeme pedagogy a pedagožky v práci s globálními tématy. Protože se chceme rozvíjet a posílit advokační složku naší práce, hledáme posilu do týmu.

Co bude vaším úkolem?

 • Zajistit realizaci aktivit tříletého projektu financovaného především EK v rámci programu DEAR (10 partnerských organizací, 9 zemí EU, NaZemi je vedoucí organizací).

 • Koordinovat projekt po obsahové stránce (ve spolupráci s dalším odborníkem z NaZemi a partnery z vybraných národních platforem rozvojových CSOs ), včetně obsahového reportování.

 • Nastavit a udržovat funkční komunikaci s partnery projektu, donory a dalšími subjekty.

 • Zajistit realizaci národních aktivit projektu ve spolupráci s FoRS – Českým fórem pro rozvojovou spolupráci.

 • Ve spolupráci s finančním manažerem organizace řídit finanční stránku projektu.

 • Zapojovat se do běžného chodu organizace a případně dalších aktivit NaZemi souvisejících s důstojnou prací, problematikou dodavatelských řetězců a odpovědností firem.

Koho hledáme?

 • Máte odborný vhled do problematiky koherence politik pro (udržitelný) rozvoj, znalosti fungování procesu tvorby politik na národní a evropské úrovni, schopnost rychlé orientace v tématu, umíte myslet analyticky.

 • Jste připraveni ujmout se role lídra/lídryně projektu, zvládnete koordinovat a facilitovat mezinárodní tým.

 • Nebojíte se komunikace s lidmi, umíte propojovat různé aktéry a jejich perspektivy.

 • Jste schopni pracovat samostatně a systematicky.

 • Umíte pracovat s kancelářským softwarem (především MS Word a Excel) na pokročilé úrovni, jste schopni aktivně pracovat s rozpočtem projektu.

 • Angličtinu zvládáte na výborné úrovni slovem i písmem.

 • Je vám blízká vize NaZemi a ztotožňujete se s etickým kodexem NaZemi.

 • Výhodou pro vás budou zkušenosti s lobbingem či advokační činností a zkušenosti s vedením projektu financovaného z veřejných zdrojů.

Pokud se rozhodnete u nás pracovat, nabídneme vám práci na plný úvazek, smysluplnou, zajímavou a pestrou práci v příjemném kolektivu. Budete mít prostor pro osobní rozvoj a realizaci, možnost flexibilní pracovní doby, pět týdnů dovolené, sick days, možnost home office, podporu pro osobní vzdělávání a další zaměstnanecké benefity.

Místo výkonu práce: Brno (případně dle dohody)

Nástup: 10/2017 (případně dle dohody)

Předpokládaná nástupní mzda: 26 500 Kč (hrubá mzda)

Pokud vás nabízená pozice zaujala, zašlete životopis v češtině a krátký motivační dopis v češtině i v angličtině do 20. srpna 2017 na adresu chcidonazemi@nazemi.cz. Do předmětu uveďte „VŘ koherence politik“. V životopise uveďte kromě běžných věcí také informace o vaší relevantní odborné činnosti (např. články, publikace, stáže apod.).

Vybraní uchazeči/ky budou po 20. srpnu požádáni o vypracování úkolu a pozváni k osobním pohovorům, které se uskuteční ve dnech 4. až 8. září 2017 v Brně.  V případě dotazů kontaktujte Annu Lazorovou na adresu anna.lazorova@nazemi.cz nebo telefonicky na +420 776 110 787.

 

 
Sdílejte článek