Boxuj za změnu: skvělé tipy, jak i ty můžeš měnit svět kolem sebe

Každý z nás svým jednáním ovlivňuje dění nejen ve svém nejbližším okolí, ale i ve vzdálených částech světa. Odhalte s námi tajemství aktivního občanství. Na materiálu Boxuj za změnu jsme makali půl roku! Nabízí tipy, jak můžeme měnit svět kolem sebe k lepšímu. Můžeme k tomu přispívat nejen tím, co si kupujeme a nekupujeme, ale i dalšími drobnými i většími rozhodnutími, které každý den děláme. Nechte se inspirovat, jak vědomě a aktivně boxovat za změnu. 

V NaZemi si myslíme, že měnit svět kolem sebe k lepšímu může každý z nás. Změnit by se toho podle nás mělo hodně. Sami se věnujeme zlepšování pracovních podmínek v oděvním průmyslu, kde šičky pro nás vyrábějí oblečení za nízkou mzdu a v otřesných podmínkách. Řešíme situaci pěstitelů v Africe, Asii a Latinské Americe, kteří například za svou kávu nebo kakao nedostávají spravedlivě zaplaceno. Chceme více globálních souvislostí v českém vzdělávání.

Zde nabízíme jednoduché tipy, jak za takové změny „boxovat“. Jak být aktivními a odpovědnými obyvateli tohoto světa. Boxování přitom nechápeme jako agresi, ale metaforu toho, že někdy se změny nedějí tak snadno a je potřeba vytrvalosti, síly a odhodlání. Boxer nese svou kůži na trh, dostává rány, ale i jeho soupeř odchází ze zápasu málokdy beze šrámu.

Materiál Boxuj za změnu si můžete zdarma stáhnout.

Seznam tipů, které jsme vymysleli, není určitě vyčerpávající. Některé nápady mohou být pro někoho nepřijatelné, pro někoho bláznivé. Ale můžou nabídnout inspiraci, ukázat směr, kterým by vás třeba nenapadlo se vydat. Zatím.

Díky Maxovi za skvělé kresby a Leošovi za sazbu!

Sdílejte článek