Fórum pro změnu: přispějte i Vy k našemu úsilí o změnu podmínek v obuvnickém průmyslu

Autor Gabriela Štěpánková
22
Září
2015

Kdo z nás by nechtěl nosit cenově dostupné boty či oblečení, u kterých by věděl, že nebyly šity dětmi, pracovníci za ně dostali spravedlivě zaplaceno a nebyli nuceni zboží vyrábět ve zdraví ohrožujících podmínkách? I Vy máte nyní možnost přispět ke zlepšení politik EU tak, aby dostála svým principům, mezi které patří zlepšování pracovních podmínek, dodržování lidských práv či vymýcení chudoby. Přijďte nám to říct na Fórum pro změnu, které pořádáme 3. listopadu v Praze. Stačí se přihlásit zde.

Fórum pro změnu je unikátní a inovativní formát konference, jejímž cílem je podpořit společné úsilí ve zlepšování pracovních podmínek v obuvnickém a oděvním průmyslu. V ČR se tento typ fóra koná poprvé, inspirovali jsme se však úspěšnými realizacemi ze zahraničí. Přijďte říct, co si myslíte. I Váš hlas se počítá.

Zajímá nás názor jak odborníků, tak i laiků. Proto poskytneme místo pro společnou diskuzi nad tématy, které mohou na první pohled vypadat složitě. My se ale domníváme, že je společně dokážeme rozkrýt a dokonce je i ovlivnit.

Jak bude Fórum probíhat?

Po úvodním shrnutí nejzásadnějších problémů a výzev, které nám pomohou utříbit si svůj vlastní názor na věc, budou následovat debaty u jednotlivých diskuzních stolů. Na závěr společně shromáždíme výstupy vzniklé z debatních fór a v panelové diskuzi se s námi o názor podělí zajímaví hosté z řad politiků nebo firem. Bližší informace naleznete v programu níže.

Co se stane po Fóru?

V průběhu Fóra společně připravíme návrhy a nápady pro evropské politiky, ze kterých vznikne souhrnná zpráva. Fórum pro změnu bude současně probíhat v dalších 11 zemích. Výsledky jednotlivých fór budou předány představitelům Evropské unie na konci roku 2015 jako požadavky evropských občanů.

Kde a kdy?

KDY: úterý 3. listopadu 2015, 13:00-18:00 hodin

KDE: Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha

Vstup je zdarma.

Program:

12:30-13:00: Registrace

13:00-13:30: Přivítání a představení programu

13:30-14:00: Petr Mareš: Prosím, sedřete nás z kůže! Nejzásadnější problémy v souvislosti s pracovními podmínkami v dodavatelských továrnách

14:00-14:30: Ruth Kelly: Koherence politik a Cíle udržitelného rozvoje (SDGs)

14:30-14:45: Přestávka 

14:45-16:00: Diskuze ve skupinách, příprava návrhů ve skupinách

16:00-16:30: Prezentace návrhů jednotlivých skupin

16:30-16:45: Přestávka

16.45-17.30: Panelová diskuze s politiky, představiteli byznysu a odborníky

17:30-18:00: Shrnutí dne a co bude dál?

18:00-18:30: Prostor pro neformální networking

Program, včetně medailonků vystupujících a bližších informací o jejich příspěvcích na konferenci, si můžete stáhnout zde.

Fórum mě zaujalo a chtěl/a bych se zúčastnit!

Jsme rádi, že i váš hlas bude slyšet! Prosím, vyplňte krátký registrační formulář zde. Ozveme se vám s dalšími informacemi.

Akce proběhne v rámci Evropského roku pro rozvoj a je součástí kampaně Obuj se do toho.

Akci realizujeme společně s Českým fórem pro rozvojovou spolupráci.

Sdílejte článek