Hostíme návštěvu z Kambodži, přijďte na veřejné diskuse

Autor Gabriela Štěpánková
10
Říjen
2014

Zajímá vás, kde a za jakých podmínek se šije běžně dostupné oblečení? Proč dělníci a dělnice nedostávají důstojnou mzdu? Proč jsou v Kambodži násilně potlačovány demonstrace? O všech těchto otázkách přijedou do České republiky přednášet a diskutovat dvě dámy z Kambodže, což je jedna ze zemí, odkud k nám oblečení putuje.

Paní Demorng Vorng je odborářkou tamní organizace Coalition of Cambodian Apparel Workers Democratic Unions (C. CAWDU) a zastupuje pracující v oděvním průmyslu v Kambodži. Paní Sean Sophal je dělnice a pracuje v kambodžské továrně, která vyráběla například pro značky NEXT či H&M a nyní je nově dodavatelem značky GU.

Na své cestě po Evropě se v České republice zastaví ve dnech 13. a 14. října. Setkat se s nimi můžete:

Pokud nejste z Prahy, můžete se našich hostů na podmínky výroby a situaci v Kambodži zeptat v úterý 14. října od 13:30 do 14:30 hodin on-line na facebooku NaZemi (www.facebook.com/nazemicz) nebo pošlete svůj dotaz předem na anna.lazorova@nazemi.cz.

V Kambodži proběhla v druhé polovině září velká protestní akce zaměřená na zvýšení mezd, kterou podpořila celá řada mezinárodních organizací (mezi nimi např. Clean Clothes Campaign, jíž je naše organizace NaZemi součástí). V přepočtu na Euro je v Kambodži minimální mzda 73 EUR, dle výpočtu Asia Floor Wage by však důstojná mzda, která by pokryla základní životní potřeby pracujících, měla být 285,83 EUR.

Stručný infolist o situaci v oděvním průmyslu v Kambodži si můžete přečíst zde.

 

 

Sdílejte článek