Online podpůrná setkání pro pedagogy a pedagožky

Autor Kristýna Hrubanová
18
Kvě
2020

V NaZemi se také učíme pracovat na dálku, potkávat se jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Nutné omezení kontaktu s dalšími lidmi na nás ale nedopadlo zdaleka tak silně jako na pedagogy, děti a studenty. Proto otevíráme online podpůrná setkání, jejichž hlavním záměrem je vytvořit prostor pro sdílení a vzájemnou podporu.

 

Setkání budou probíhat zatím vždy jednou týdně v pravidelném čase, vždy pro 6 - 7 účastníků a bude nutné se předem přihlásit, podrobnosti najdete níže. Rádi uvítáme pedagogy a pedagožky napříč vzdělávacím systémem (ZŠ, SŠ, VŠ), protože věříme, že rozmanitá zkušenost a kontext každého z nás může přinést hodnotné podněty. Setkání budou otevřená - tzn., že se každý týden složení může měnit. Můžete se zúčastnit jednou, ale také několikrát za sebou. 

Obsah a struktura setkání:

Témata setkání se budou odvíjet od aktuálních potřeb těch, kdo se budou právě účastnit. To znamená, že bude možné přinést vaše konkrétní témata a otázky, které byste rádi probrali s ostatními pedagogy a pedagožkami. Ta se mohou týkat didaktických či metodických záležitostí, ale také také základních otázek jako např. “jak to vydržet a nezbláznit se”, jak s dětmi udržovat kontakt, či jak podpořit interakci dětí mezi sebou navzájem. A dotknout se můžeme samozřejmě také toho, jak reagovat na aktuální globální otázky, které pandemická situace přináší. 

Setkání budou zahájena vždy úvodním “kruhem” představení účastníků a účastnic a sběrem témat, která nás aktuálně zajímají. Dále budeme pokračovat volně facilitovanou diskuzí a zakončíme opět “kruhem” reflexí, ve kterých si pojmenujeme, co nám setkání přineslo. 

Jak se přihlásit a připojit:

Vyberte si termín a vyplňte jednoduchý formulář - ten najdete níže u termínu setkání. Formulář vyplňujte vždy nejpozději dvě hodiny před začátkem setkání. Pokud bude kapacita již obsazena, nabídneme vám další termín. Půl hodiny před začátkem pak obdržíte e-mail s odkazem, přes který se připojíte (není třeba nic instalovat). Pro kvalitní účast je třeba mít dobré připojení, fungující mikrofon a kameru a také klid, tedy pokud možno být sami v místnosti. 

Termíny setkání - budeme průběžně doplňovat a aktualizovat:

Úterý 26. května od 16:00 do 17.30. Přihláška zde.

V provázení setkání se budou střídat Kristýna Hrubanová, Eliška Hanzlová a Eva Malířová z NaZemi a je možné, že se časem přidají i další členové a členky našeho týmu.

Realizaci online podpůrných setkání je možné finančně podpořit přes Darujme.cz.

V případě dotazů nebo podnětů se obracejte na Kristýnu Hrubanovou na kristyna.hrubanova@nazemi.cz nebo 777 110 434.

Sdílejte článek