Otvíráme 12. ročník kurzu Kritické myšlení a globální témata. Přihlášky do 12. ledna

Autor Eva Malířová
28
Prosinec
2021

Mnozí a mnohé se těšíte, spousta se vás ptala, proto s radostí oznamujeme, že opět otvíráme náš tradiční akreditovaný kurz Kritické myšlení a globální témata pro pedagogy a pedagožky. Tentokráte v netypickém půlročním uspořádání při zachování 80ti hodinové dotace. Přihlaste se do 12. ledna. 

Docházkový kurz je vypsán od ledna pro tyto termíny: 28-29.1, 16.2., 17.3., 8.-9.4., 25.4., 18.5., 6.6. Je určen pro učitele a učitelky ZŠ, SŠ, VOŠ, VŠ, pro studující, pro lektory a lektorky.

Pro přihlášení vyplňte tento formulář (do 12. ledna)

Lektorují: Eliška Hanzlová  a Eva Malířová

Kurz propojuje základní program Čtením a psaním ke kritickému myšlení a model kritického myšlení Stephena Brookfielda s komplexními tématy globálního vzdělávání (např. konflikty, nerovnost, vzdělání, předsudky, práce, občanská zodpovědnost). Kurz nabízí inspiraci jak strukturovat a plánovat výuku a jak podporovat samostatnost a nezávislé myšlení studentů a studentek. Zúčastnění prožijí modelové lekce v pozici studentů, na základě reflexe svých procesů učení a díky výměně zkušeností nahlédnou vlastní pedagogickou praxi. Prakticky si osvojí třífázový model E-U-R, metody podporující kritické myšlení a aktivní učení při práci s různými zdroji informací. Smysluplná spolupráce v rámci kurzu stojí na každém ze zapojených – snažíme se podporovat prostředí spolupráce a důvěry a aktivní zapojení na setkáních i mezi nimi.

Cena kurzu se pohybuje v následujících hladinách: 19 900 Kč (solidární – umožní nám podporovat ty, kteří nemají dostatek prostředků pro uhrazení poplatku), 15 900 Kč (standardní), 11 800 Kč (zlevněná – pro lidi na rodičovské, studenty a studentky, nezaměstnané). Cena zahrnuje mimo samotný kurz osm příruček, studijní materiály, občerstvení. Snažíme se, aby si naše kurzy mohl dovolit každý – ať už tento docházkový, nebo i kratší kurzy na objednávku pro organizace, sborovny a neformální iniciativy. I proto je vždy možné platit vyšší solidární cenu, pokud chcete takovému modelu přispět. Naopak, pokud jste se dostali do situace, že i zlevněná cena je pro vás příliš vysoká, nabízíme možnost využít vzdělávacích stipendií.

 Další kurzy a semináře najdete zde

Sdílejte článek