Pomozte zastavit represi aktivistů, kteří hájí pracovní práva dělníků a dělnic v Číně

Autor Petr Mareš
10
Kvě
2016

Současná situace v Číně představuje pro lidskoprávní aktivisty skutečné nebezpečí, řada z nich je neoprávněně vězněna. Podpořte čínské aktivisty podepsáním petice za jejich propuštění. 

 

Narůstající počet stávek i kolektivní vyjednávání v továrnách ve významných průmyslových oblastech vede vládu země k dalšímu porušování lidských práv. Lidé, kteří pracují pro nevládní organizace hájící pracovní práva, byli zatčeni z důvodu „narušování veřejného pořádku“. Dvacet jedna z nich bylo přechodně uvězněno v prosinci minulého roku, přičemž dva z nich jsou stále ve vazbě.

Zadržení Zeng Feiyang a Meng Han z organizace Panyu Workers Centre podpořili dělníky a dělnice v dodavatelské továrně v Guangdongu, která vyrábí boty například pro Ralpha Laurena, Calvina Kleina či globálního korporaci Li&Fung.

Právě díky pracovníkům zmíněné organizace skončila stávka v továrně Lide Shoe, do které se zapojilo přes 2500 dělníků a dělnic, úspěšným vyjednáváním s managementem továrny.

Podpořte petici adresovanou obuvnickým firmám, které v továrně vyráběly. Ty by měly využít svoji sílu a apelovat na čínské vládní představitele, aby zajistili propuštění aktivistů.

Chci podpořit čínské aktivisty podepsáním petice!

Sdílejte článek