Férová káva od NaZemi
Fair Café je na míru šitá prvotřídní směs arabiky (70 %) z Guatemaly a středního Mexika a robusty (30 %) z Tanzánie. Káva má plné tělo, díky podílu robusty má nižší aciditu a vyváženou chuť s nádechem hořké čokolády a lískového oříšku. Partnerská pražírna Mocca d´Or z nizozemského Zwolle dbá na středně silné pražení, které kávě dává lahodné oříškové aroma.

Výjimečná káva

Naše káva je obchodovaná v rámci systému Fairtrade dle pravidel Fairtrade International (přečtěte si, proč je tady fair trade). Pěstitelé za ni dostávají výkupní cenu, která odpovídá nákladům na pěstování a zároveň umožňuje důstojné živobytí. Fair Café ale taky skvěle chutná a je za dobrou cenu. To je pro nás standard.

Výjimečné je, že známe pěstitele kávy, potkáváme se s nimi a postupně ukazujeme jejich životní příběhy. Máme za to, že je příjemné moci poznat konkrétní lidi, kteří v Guatemale, Mexiku a Tanzánii pěstují vaši oblíbenou kávu. Fotky a příběhy najdete v našich newsletterech nebo na facebooku, ale můžeme vám je i poslat. Výběr článků o Fair Café najdete tady.

Základní principy fair trade:

  • výkupní cena odpovídající nákladům udržitelné produkce a důstojného živobytí,
  • možnost využití předfinancování,
  • dlouhodobé obchodní vztahy,
  • dodržování úmluv Mezinárodní organizace práce (ILO),
  • zákaz nucené a dětské práce,
  • dlouhodobý udržitelný rozvoj místních komunit,
  • kontrolované využívání pesticidů a dalších agrochemikálií,
  • šetrnější přístup k využívání přírodních zdrojů.

Kromě Fair Café máme v NaZemi také vlastní čaje Fair Tea.

Jsme sociální podnik, nabízíme náhradní plnění. Naše fairtradové výrobky jsme schopni poskytovat i pro účely plnění povinného podílu zaměstnaných osob se zdravotním postižením. Veškeré zisky z prodeje jdou na podporu našich neziskových aktivit.

Kupte si Fair Café!
Fair Café je naše vlastní fairtradová káva, kterou nabízí náš sociální podnik Obchod NaZemi. Jedná se o vyváženou směs speciálně určenou pro přípravu espressa. V našem obchodě nabízíme balení zrnkové kávy (250 g, 500 g a 1000 g) i mleté (250 g). Zakoupením kávy podpoříte naše úsilí o to, aby se lidé v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky mohli vlastními silami uživit za důstojných podmínek.
koupit v e-shopu
Pro firmy

Také ve vaší společnosti si můžete vychutnávat lahodnou chuť kávy Fair Café s pocitem odpovědné spotřebitelské vol­by. Distribuci kávy do firem zajišťujeme v Brně za pomoci dobrovolníků zdarma. Káva je zrnková, balená v ochranné atmosféře a distribuovaná v kilových baleních. Nabízíme náhradní plnění.

V případě zájmu kontaktujte
Petru Frühbauerovou
774 427 377
faircafe@nazemi.cz

Kde můžete ochutnat naši kávu?