Zveme vás na konferenci Re-imagining Futures
Jak se žije ve slumu v Keni, co na globální oteplování říká indický expert na obnovitelné zdroje, jaké zkušenosti má Ir věnující se mezikulturnímu řešení konfliktů? O těchto a podobných otázkách přijedou se skauty ze sedmi evropských zemí i s veřejností do Prahy diskutovat lidé žijící v keňských či brazilských slumech, Indka zabývající se původními komunitami, indický inženýr věnující se alternativním energetickým zdrojům či brazilští experti na globální rozvojové vzdělávání. Stane se tak 19. listopadu na mezinárodní konferenci Re-imagining Futures, kterou pořádáme společně s Junákem. Konference má cíl motivovat nejen skauty ale i širokou veřejnost k uskutečňování pozitivních změn ve svém okolí s vědomím toho, jaký mají význam pro celek.
„Chceme skautům, ale i širší veřejnosti, poskytnout inspirativní a motivační impulz k uskutečňování aktivit, které budou založeny na kritickém myšlení, respektu a povedou k vytváření světa, kde mohou všichni lidé žít důstojný život,“ upřesnila smysl konference Pavla Vyhnánková z organizace NaZemi, jež společně s Junákem – českým skautem tuto konferenci pořádá.
Na konferenci vystoupí osm hostů z Nigérie, Indie, Keni, Irska, Nizozemí a Brazílie, kteří chtějí účastníky inspirovat svým vlastním životním příběhem i svými pracovními zkušenostmi. Například Keňan Ben Ooko se narodil ve slumu v Nairobi, kde dosud žije. Přestože se mu podařilo vystudovat, do slumu se vrátil, aby pomohl zlepšit tamní podmínky. Vybudoval tam knihovnu a pořádá i různé kulturní a sportovní akce. Přijede také editor slavných knih o globálním rozvojovém vzdělávání Ir Colm A. Regan, který má přímou zkušenost s mezikulturní mediací mezi Palestinci a Izraelci, mezi původními obyvateli Austrálie a zbytkem populace či v etnicko-politických konfliktech v Severním Irsku. Zmínit lze také indickou veterinářku Nityu Ghotge, jež se zabývá otázkou, jak evropská zemědělská politika ovlivňuje potravinářskou produkci v tzv. rozvojových zemích.
Konferenci Re-imagining Futures: On our way towards active global citizenship pořádáme společně s Junákem – českým skautem v rámci projektu Skauti na Zemi. Díky projektu navázali skauti a skautky v sedmi zemích Evropy partnerství s tamními neziskovými organizacemi za účelem vyškolení skautských expertů v tematice globálního rozvojového vzdělávání tak, aby pak mohli daná témata zavádět do činnosti jednotlivých skautských oddílů.
Konference je otevřená široké veřejnosti a uskuteční se ve čtvrtek 19. listopadu v Bio Oko v Praze. Více informací, včetně registračního formuláře, najdete zde. Komunikačním jazykem bude angličtina, tlumočení nebude zajištěno. Konference však bude nahrávána a později zpřístupněna s českými titulky. V pátek 20. listopadu se konference přesune na další tři dny do Litomyšle. Tato část je již neveřejná, pouze pro zapojené skautské experty, kteří budou mít možnost dále rozvíjet nabité zkušenosti.
KDY: čtvrtek 19. listopadu 2015
KDE: Bio Oko, Františka Křížka 460/15, 170 00 Praha, mapa zde.
JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT ZDE. Konference bude probíhat v anglickém jazyce.