Lidé v NaZemi
Jsme rádi, že u nás pracují tak skvělí lidé!
Kristýna vystudovala učitelství angličtiny a občanské výchovy, poté učila hlavně angličtinu a sbírala zkušenosti na různých školách (jazyková škola, základní škola, střední i vysoká). V NaZemi pracuje od roku 2010, kdy se začala intenzivněji věnovat globálnímu vzdělávání – autorsky se podílela na řadě metodických publikací vydaných NaZemi, vede kurzy kritického myšlení a věnuje se facilitaci.
Anna vystudovala mezinárodní vztahy a evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V NaZemi je zaměstnaná od roku 2010. V současnosti se při rodičovské dovolené věnuje kampaním za zlepšení pracovních podmínek, vyhledávání dotačních příležitostí a psaní projektů.
Vystudovala učitelství humanitních předmětů na UK v Praze a speciální pedagogiku na MU v Brně. Působila na všech úrovních školství (od MŠ po VŠ), věnovala se také péči o pedagogy (další vzdělávání, metodik a mentor). V NaZemi momentálně koordinuje projekt Futuropolis, který do českého prostředí bude přinášet myšlenky kritické pedagogiky, future thinking a systémový přístup.
Marcela studuje environmentální studia a religionistiku na Masarykově univerzitě. V organizaci NaZemi působí jako dobrovolnice od roku 2012 a v současné době se stará o knihovnu.
Petr vystudoval aplikovanou informatiku na FI MU v Brně. V NaZemi je od roku 2017 coby IT podpora.
Katarína je studentkou antropologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Odborně se zabývá vztahem globalizace a udržitelného rozvoje na příkladu neziskových organizací. V Brně působí jako dobrovolnice také v hnutí NESEHNUTÍ. Od roku 2014 každoročně absolvuje terénní archeologicko-antropologické výzkumy na území Jižní Moravy, které zastřešuje Ústav antropologie MU. Jako antropoložka popularizovala svoji disciplínu v létě 2017 na akci Festival vědy v Brně a na Dnech otevřených dveří Detašovaného pracoviště Archeologického ústavu města Brna v Dolních Dunajovicích. V NaZemi se jako dobrovolnice stará o distribuci výstav.
Ondřej v NaZemi pracuje jako koordinátor projektu Nakládání s konflikty jako příležitost k posilování demokratických hodnot. Momentálně také dokončuje poslední výstupy projektu Skauti na Zemi, ve kterém působil jako metodik. Dlouhodobě se angažuje v Junáku – českém skautu na různých pozicích: vedoucí oddílu, hlavní vedoucí či organizátor vzdělávacích a zážitkových akcí pro náctileté, dětských táborů, veřejných akcí, instruktor lyžování či lanových aktivit a zdravotník. Mezi jeho zájmy patří horolezectví, hraní deskových her, sezení v kočičích kavárnách a toulky přírodou.
Ondřej absolvoval pod Akademickým centrem osobnostního rozvoje na Masarykově univerzitě dvouletý vzdělávací program ZKUPP (Zkušenostní učení pro praxi – podpora odborné přípravy stávajících/budoucích učitelů). Dále absolvoval kurz Kritické myšlení a globální témata (64 hod.) a získal kvalifikaci Hlavní vedoucí zotavovací akce dětí a mládeže.
Petra působí v NaZemi od roku 2011, v současnosti jako facilitátorka. Zajímá se o vztahy, které utváříme – jakým způsobem se v nich nakládá s mocí, jak se pracuje, jak se řeší konflikty. Věří, že právě porozumění tomu nám může pomoci řešit problémy každodenní i celospolečenské. (Nejen) z pozice facilitátorky se zabývá podporou týmů se snahou o horizontální organizaci a sebeřízení
Obchod NaZemi s.r.o.
Vystudovala environmentální studia a sociální antropologii na FSS MU. V NaZemi pracuje jako koordinátorka Obchodu NaZemi a je členkou bioklubu Sypiště. Zajímá se o tvorbu udržitelných měst, včetně podpory městského zahradničení. Působila také na katedře environmentálních studií FSS MU, v organizaci NESEHNUTÍ a v sociálním družstvu Tři ocásci. Vedle obchůdku se věnuje facilitaci a kvalitativnímu výzkumu.