Materiály ke stažení
Máme vás rádi, a tak tu pro vás shromažďujeme všemožné studie, letáky, aktivity, tiskové zprávy i newslettery. A všechno si můžete stáhnout!
Toto je pouze textová verze výstavy Naše boty, slouží vzdělavatelům, aby se texty mohli zabývat ve výuce. Pokud chcete výstavu získat, objednejte si ji na www.nazemi.cz/nase-boty. Češi a Češky průměrně ročně utratí za své boty přes 3 000 Kč, a přitom nevědí, kde a za jakých podmínek byly vyrobeny. Informace není jednoduché zjistit. Stanislav Komínek a Adam Čajka z NaZemi proto vyrazili v roce 2017 do indického města Ágra, aby zdokumentovali pracovní podmínky při výrobě bot. Podařilo se jim proniknout do velkých, nepřístupných továren i nelegálních sweatshopů a na předměstí města vedli rozhovory s dělníky, kteří vyrábějí obuv i pro český trh. Boty z těchto míst putují ke svým objednatelům z řad velkých obuvnických společností. Patří mezi ně například Deichmann, Rieker, Baťa nebo CCC.
Tento manuál představuje princip koherence politik pro udržitelný rozvoj (PCSD) a nástroje pro organizace, které chtějí fungovat jako tzv. watchdog a podporovat tvůrce politik v dosahování PCSD a cílů udržitelného rozvoje (SDGs). Manuál vznikl v rámci projektu Koherentní Evropa pro udržitelný rozvoj (CE4SD), který je financován z evropského programu DEAR.