Seminář: Zážitková pedagogika v globálním vzdělávání

Globální témata mohou být v některých případech kontroverzní, důležitou roli hraje práce s emocemi. Využití zážitku ve výchově a vzdělávání tak může pomoci se s náročnými tématy vypořádat. Na setkání se budeme věnovat základnímu seznámení s metodou zážitkové pedagogiky a jejími principy. Seminář je akreditovaný MŠMT.

Cílová skupina Seminář je určen i pro začátečníky na poli zážitkové pedagogiky, je ale vhodná aktivní či předchozí pedagogická praxe.
Otevřené termíny

V současné době nejsou vypsány žádné otevřené termíny, svůj předběžný zájem můžete vyjádřit zde a my se vám ozveme, až budou vypsány konkrétní termíny. | Syřiště (Kounicova 42, Brno) | 9-17 hodin | kapacita 8-16 lidí | akreditace MŠMT jako DVPP

Cena pro jednotlivce 1 700 Kč (zlevněná 1 250 Kč*, solidární 2 100 Kč**)
Formát na objednání 8 hodin (jednodenní varianta)
Cena na objednání pro celou skupinu 11 500–16 300 Kč (příp. dle domluvy; závisí na počtu účastníků a dalších faktorech)

Metoda zážitkové pedagogiky staví na zážitcích zúčastněných, klade důraz na jejich aktivitu a prostřednictvím reflexe využívá prožité situace v simulacích a hrách pro naplnění pedagogických cílů. Je vhodná pro rozvoj znalostí, dovedností a postojů. V globálním vzdělávání hraje významnou roli zejména na poli práce s postojovými aspekty, které jsou jeho významnou součástí. Globální témata mohou být v některých případech kontroverzní, důležitou roli hraje práce s emocemi. Využití zážitku ve výchově a vzdělávání tak může pomoci se s náročnými tématy vypořádat.
Na setkání se budeme věnovat základnímu seznámení s metodou zážitkové pedagogiky a jejími principy. Představíme si Kolbův cyklus - strukturu kopírující přirozené učení, na které zkušenostně reflektivní učení staví, a budeme diskutovat záměry, kdy je vhodné zážitkovou pedagogiku využít pro vzdělávání (nejen) o globálních tématech (např. ve srovnání s modelem E-U-R). Využijeme drobnějších zážitkových aktivit pro představení konceptu a zmapujeme možnosti pro vlastní využití praxi.

Seminář realizujeme jej u nás jako otevřený či na objednávku v jednodenní variantě. Seminář je akreditovaný MŠMT.

*Zlevněná cena je určena pro studenty a studentky, rodiče na rodičovské dovolené, nezaměstnané, dobrovolníky a dobrovolnice NaZemi, příp. dle domluvy.
**Zaplacením solidární ceny podpoříte účast na našich kurzech a seminářích těch zájemců, kteří si ji vzhledem ke své životní situaci nemohou dovolit. Mnohokrát vám za to děkujeme.

Máte zájem o další semináře?