Materiály ke stažení
Máme vás rádi, a tak tu pro vás shromažďujeme všemožné studie, letáky, aktivity, tiskové zprávy i newslettery. A všechno si můžete stáhnout!
Nadnárdní koorporace mají v současnosti větší práva než lidé. To chceme změnit, a proto s našimi partnery prosazujeme vznik závazné mezinárodní smlouvy, která by učinila firmy právně odpovědnými za dodržování lidských práv ve svých dodavatelských řetězních. Jak toho chceme dosáhnout se můžete dočíst v našem novém paperu. Materiál nyní rozesíláme kandidátům do bližících se voleb do Evropského parlamentu. Budeme rádi, pokud se zapojíte i Vy! Pošlete paper svým kandidátům a zeptejte se, jak se k tématu staví a zda budou v případě zvolení podporovat aktivní účast EU v přípavě této závazné smlouvy.
Plakát pro promítání dokumentu Ve stínu Taj Mahalu o výrobě bot v továrnách a sweatshopech v indické Agře Dokument si můžete stáhnout nebo promítnout z YouTube na https://youtu.be/6yENw6bZSmc.
Tato brožura informuje o tom, za jakých podmínek vzniká naše obuv a co můžeme my, firmy a politici udělat pro pozitivní změnu. Vydalo NaZemi v roce 2018, 3. vydání.
Toto je leták o pracovních podmínkách v obuvnickém průmyslu. Aktualizované vydání, prosinec 2016.
Toto je leták o pracovních podmínkách v oděvním průmyslu. Aktualizované vydání, únor 2017.
Článek o kampani Obuj se do toho publikovaný v únorovém čísle Pravého domácího časopisu (www.pravydomaci.cz, www.facebook.com/pravydomaci).
Praktický průvodce, který Vám může pomoci při výběru oblečení. Obsahuje příklady dobré praxe. Společně s Barbie a Kenem Vám také představí hlavní problémy při výrobě oblečení. Vydalo NaZemi v prosinci 2015.
Fórum pro změnu se koná 3. listopadu v Goethe-Institu v Praze od 13:00 do 18:00 hodin.
Infolist o pracovních podmínkách při výrobě obuvi, o světové produkci bot, jejich prodeji, odpovědnosti jednotlivých zapojených aktérů a co je potřeba změnit.
Brožura informuje o tom, za jakých podmínek vzniká naše obuv a co mohou firmy, vlády i spotřebitelé pro změnu těchto podmínek udělat. Vydáno 2015.