Materiály ke stažení
Máme vás rádi, a tak tu pro vás shromažďujeme všemožné studie, letáky, aktivity, tiskové zprávy i newslettery. A všechno si můžete stáhnout!
Vše
Lidové noviny 5. 12. 2016 zmínily přístup Global Storylines, který NaZemi přineslo do českých škol. Global Storylines se dostaly mezi devět projektů z 89 přihlášených, které se ucházely o cenu Eduína za největší inovace ve vzdělávání.
Metodika využívající přístupu Global Styrolines.
Učíte na prvním stupni? Využijte příběh a dramatizaci pro rozvoj životních kompetencí dětí a prohloubení jejich zájmu o jiné lidi a společné problémy! Seznámit se s Global Storylines můžete na semináři 1. až 3. května v příjemné prostředí pracoviště Lipka - Jezírko, poblíž lesů brněnských Soběšic.
Metodika výuky s příběhovou linkou Obr od Bodláčí hory provede vyučující 1. stupně ZŠ deseti epizodami, které se skládají z dramatických vstupů a tipů na návazné činnosti. Součástí je také přehled klíčových kompetencí a učiva, podpůrné aktivity s globálním rozměrem a aktivity od pilotujících učitelů.
Praha, 23. května – Prozkoumávat v bezpečném prostředí fiktivního příběhu globální témata jakými jsou například světový obchod, vzájemná odlišnost či potravinová bezpečnost. To je směr, který se bude na podzim letošního roku pilotovat ve čtyřech českých školách. Pedagogové těchto škol se již nyní připravují na práci s Global Storylines, metodikou globálních příběhů, která vznikla ve Skotsku. Další školy mají možnost přihlásit se do druhého ročníku, jenž bude spuštěn na konci ledna 2014. Výuku příběhem do českého prostředí uvádí Centrum globálního rozvojového vzdělávání NaZemi ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně.
Nabídka k zapojení se do projektu Global sSorylines v roce 2015.