Materiály ke stažení
Máme vás rádi, a tak tu pro vás shromažďujeme všemožné studie, letáky, aktivity, tiskové zprávy i newslettery. A všechno si můžete stáhnout!
Vše
Praha, 20. října 2014 – Označení česká firma či český výrobce nemusí znamenat, že uvedená společnost vyrábí v ČR. Dnes zveřejněný průzkum mezi 47 českými outdoorovými a sportovními firmami ukázal, že některé společnosti se prezentují jako čeští výrobci i v případech, kdy většina jejich výrobků pochází z Asie. Spotřebitelé často nemají šanci poznat, zda všechny výrobky daného výrobce jsou opravdu vyráběné v ČR. Není rovněž jasné, zda firmy nějak řeší pracovní podmínky ve svých dodavatelských továrnách, ať už v ČR či v Asii.
Zkoumali jsme, kde a za jakých podmínek vyrábějí české firmy své outdoorové a sportovní vybavení. Firmy uvádíme pro lepší orientaci pod jejich nejznámějšími značkami.
Zpráva o společenské odpovědnosti českých firem v outdoorovém průmyslu v rámci jejich dodavatelského řetězce 2011. Výsledky dotazníkového šetření mezi 13 českými outdoorovými firmami. Výzkum byl provedený v roce 2011. Zjišťovali jsme jejich postoje k pracovním podmínkám dělníků v rámci jejich dodavatelského řetězce.
Výzkum byl založen na rozhovorech s dělníky ze dvou vietnamských továren vyrábějících pro značky Columbia, Vaude a Tatonka. V Číně byli dotazováni dělníci z osmi továren, jejichž odběrateli jsou například Columbia, Declathon, Adidas, The North Face, Nike, Alpine Pro či Helly Hansen. Rozhovory proběhly v roce 2010 a byly vedeny mimo prostředí továrny a se zárukou anonymity. I přesto panoval mezi dělníky velký strach se výzkumu zúčastnit. Výzkumníci z tamějších neziskových organizací byli sledováni policií.
Výsledky dotazníkového šetření mezi 29 outdoorovými firmami. Výzkum byl provedený v roce 2010. Zjišťovali jsme jejich postoje k pracovním podmínkám dělníků v rámci jejich dodavatelského řetězce.
Studie shrnující situaci na outdoorovém trhu v letech 2010 až 2012.
Průzkum z roku 2012 mezi 25 outdoorovými firmami o jejich společenské odpovědnosti v rámci jejich dodavatelského řetězce.